Часи золотого долара. Для чого під час Другої світової створювали МВФ і як це встановило міжнародну монополію американської валюти

Абсурдом назвав міжнародну конференцію в Бретон-Вудсі Джордж Болтон, радник Банку Англії. Болтона бентежило не тільки розкішне застілля після завершення цього форуму, але і така велика кількість представлених країн на зустрічі, під час якої ніби забули про війну, що трусила всю планету.

Читайте также: Україна отримає перший транш з кредиту на 90 млрд євро від ЄС під час конференції у Гданську — ЗМІ

Реклама

Було літо 1944-го, ще не був повністю звільнений Радянський Союз, Париж ще залишався в руках німців, ще німці битимуть по Лондону ракетами Фау-2, американці ще не зломили міць японського військово-морського флоту. А в цей час США і Велика Британія запропонували своїм союзникам створити міжнародні фінансові структури, мета яких — стабілізація національних валют через кредитування.

В результаті на цій конференції 44 держави антигітлерівської коаліції підписали угоду про створення Міжнародного валютного фонду(МВФ) та Світового банку.

Читайте также: Пальне дешевшає: чого очікувати водіям і бізнесу

До угоди в Бреттон-Вудсі її ініціатори йшли більше двох років. Багато хто з учасників конференції підписали договір не без вагання, а СРСР незабаром взагалі вийшов з неї. І все через те, що США запропонували влаштувати післявоєнну міжнародну фінансову систему на своїх умовах, і національні валюти жорстко прив’язувалися до долара.

Читайте также: Python, AWS і масштабування: які ШІ-навички роботодавці шукають найактивніше

Готель Mount Washington у Бреттон-Вудсі, в якій 22 дні проходила конференція, яка заснувала МВФ (Фото: АР)
Готель Mount Washington у Бреттон-Вудсі, в якій 22 дні проходила конференція, яка заснувала МВФ /Фото: АР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *