Адвокат вимагає арешту Орбана у справі про захоплення інкасаторів Ощадбанку

Про це повідомляє 24.hu з посиланням на клопотання, яке опинилось в розпорядженні видання.

Читайте также: Долар до 46,5 грн, депозити до 14,5%: Сергій Мамедов надав прогноз для банківського сектору на друге піврі …

У своєму клопотанні Горват звинувачує у семи злочинних епізодах Орбана, колишнього керівника Центру боротьби з тероризмом Яноша Гайду, ексдержсекретара із питань нагляду за службами нацбезпеки Орша Фаркаша і ексзаступника керівника з кримінальних і правоохоронних питань податково-митної служби Тамаша Деметера.

Реклама

Серед обвинувачень — незаконне позбавлення волі з обтяжувальними обставинами, зокрема катуванням, а також катування з метою отримання зізнань.

Адвокат посилається на інформацію, оприлюднену в медіа, зокрема на прокурорські матеріали, які отримало видання 444. У них, як стверджує видання, йшлося про необхідність перевірити можливу причетність Орбана та інших ексчиновників до справи українських інкасаторів і допитати їх.

Горват заявив, що слідство має встановити, чи дії щодо українських інкасаторів ґрунтувалися на законних підставах кримінального процесу, чи були наслідком політичних або урядових інтересів.

За його словами, якщо затримання, допити або видворення з країни не мали юридичних підстав, а були виконанням заздалегідь ухвалених рішень, це може кваліфікуватися як незаконне позбавлення волі відповідно до статті 304 Кримінального кодексу Угорщини.

Адвокат також вважає, що щодо згаданих людей існує ризик перешкоджання слідству, що може бути підставою для їхнього затримання і, залежно від обставин, подання клопотання про взяття під варту.

Видання Telex писало, що захоплення українських інкасаторів та коштів Ощадбанку в березні 2026 року було особистим рішенням тодішнього прем’єра Віктора Орбана, і достатніх юридичних підстав для цієї операції не було.

Читайте также: Притула Діти: биография, личная жизнь и карьера

За даними Telex, причиною рейду було бажання Орбана помститися Україні за перебої з постачанням нафти через трубопровід Дружба. Того ж дня, 5 березня, ще до того, як стало відомо про інцидент, Орбан публічно заявив: «Ми переможемо і переможемо силою. […] Силою ми змусимо українців відновити постачання нафти».

Затримання інкасаторів Ощадбанку в Угорщині — головне

Реклама:

У ніч проти 6 березн Угорщина безпідставно затримала два автомобілі інкасаційної служби Ощадбанку та сімох громадян України — співробітників інкасаційної бригади — під час транзитного перевезення матеріальних цінностей через Будапешт.

В автомобілях було 40 млн доларів, 35 млн євро та 9 кг золота. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що угорська влада фактично взяла українців у заручники та викрала гроші.

Пізніше Національна податкова та митна комісія Угорщини повідомила про затримання семи працівників Ощадбанку за підозрою у «відмиванні грошей». Національна поліція порушила кримінальні провадження за фактом викрадення громадян України та службового автомобіля Ощадбанку.

Увечері 6 березня семеро співробітників служби інкасації Ощадбанку, яких було незаконно затримано в Угорщині, повернулися до України. Як повідомив голова Нацбанку України Андрій Пишний, один із них після допиту угорськими службами потрапив до лікарні.

12 березня пресслужба Ощадбанку повідомила, що Угорщина повернула інкасаторські машини, причому пошкоджені. Готівка та золото залишилися під арештом в Угорщині.

6 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Угорщина повернула Україні гроші та цінності Ощадбанку, захоплені угорськими спецслужбами в березні.

Читайте также: Конференція у Гданську. Метінвест розширює співпрацю з Чорноморським банком торгівлі та розвитку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *